-44%

Baloon Перница

500 ден 279 ден

100% Памучна перница Baloon.

Барате повисока потпора за вашиот врат и глава додека спиете, а воедно сакате нежен допир од памук на вашето лице?
– За вас имаме одличен предлог, тоа е нашата памучна перница. Перницата сјае со својот изглед. Нејзините карактеристики се исто така богати, најпрво навлаката од кој е изработена перницата е високо квалитетен памук со намера да ви донесе чувство на нежен допир.

Полнежот на памучната перница е направен од силиконски полиестерски волуменозни топчести влакна кои со својот голем волумен и слободно движење во пределот на перницата се приспособуваат за вашите потреби.Силиконските топчести полиестерски влакна кои не дозволуваат бактериите да се размножуваат. Полнежот на перницата изнесува 650грама.

Материјалите од кои е направена памучната перницата се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира дека нема да предизвикаат никакви алергии кај Вас и вашите најмили.

Перницата може да се пере на 40oC.

913 на залиха

Дополнителни информации

Димензии

Состав

Материјал: 100% Памук
Внатрешност: 100% Силиконски полиестерски топчести влакна

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Baloon Перница”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *