-37%

Blue Pearl перница

399 ден 250 ден

Внатрешноста на перницата е обвиткана во обвивка од памук и полиестер која може да се пере во машина на 60°C. Полиестерот овозможува при перење да не настани собирање на производот а памукот има антиалергени карактеристики и нежност на допир.
Традиционалната форма на Blue Pearl перницата e конструирана да нуди поддршка на вратот и главата, како и правилна поставеност на ‘рбетот за време на спиењето. Внатрешноста на перницата е исполнета со полиестерски влакна кои нудат рамномерно распоредување на тежината.
Перницата е идеална за спиење во сите позиции.
Навлаката и јадрото може да се перат во машина на 60°C
Сите материјали од кои е направена Blue Pearl перницата се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Нема на залиха

Дополнителни информации

Димензии 50 x 70cm
Состав

Навлака: Навлака: Памук 50% , Полиестер 50%
Внатрешност : Полиестер 100%

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Blue Pearl перница”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *