-22%

Dreams наддушек

4.499 ден 3.499 ден

Над-душекот има свој ревитализирачки третман кој ќе му помогне на вашето тело да се регенерира и ќе придонесе за подобар, подлабок и поквалитетен сон  поради тоа што ги намалува точките на притисок додека спиете.  Внатрешноста на душекот е од два блока на сунгер. Едниот дел е од сунгер кој ја задржува тврдоста, а другиот дел е момери пена која е перфорирана и дава одлична поддршка на вашето тело и предизвикува мекост која се приспособува според  вас. Внатрешноста е лесно видлива доколку го отворите патентот од навлаката, и ќе се уверите во истиот квалитет.
Над-душек со дебелина од 5 cm, со добар проток на воздух и одлична удобност, кој ќе ви овозможи совршена поддршка на телото додека спиете.. Дополнителниот ревитализирачки третман го подобрува квалитетот и ја зголемува енергијата на телото. Совршено решение за вашиот кауч, софа или други неудобни површини за спиење.

Навлаката од производот се пере на 40°C.
Сите материјали од кои е направен перфорираниот над-душек се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Clear

Дополнителни информации

Димензии cm
Состав

Внатрешност 1.5 цм сунгер како подлога, и 1.5 цм горен дел од перфорирана мемори пена.
Навлака е 75 gsm микрофибер со полнеж од 70gsm печен полиестер.
Бел патент за одстранување на навлаката и нејзино перење на 40°C

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Dreams наддушек”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *