Dual Color комплет

Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 Рецензии)

699 ден940 ден

Донесете свежина во вашата спална соба со обоените Dual Color јоргани и перници. Dual Color јорган/и и Dual Color перницата/те сe изработени од микрофибер во боја и се исполнети со полиестерски влакна.
Разубавете ја вашата спална соба со двострано обоениот сет (јорган/и и перница/и) кој истовремено ја носи удобноста во вашата спална.
Двобојноста на јорганот и перницата Ви овозможува менување на страните со што истовремено го менувате изгледот на вашата спална.
Сетот вклучува јорган кој ја одржува топлината на вашето тело во поладните есенски денови како и во зимскиот период.
Традиционалната форма на перница e конструирана да нуди максимално ниво на поддршка на вратот и главата, како и правилна поставеност на ‘рбетот за време на спиењето. Обвивката на перницата е од микрофибер кој обезбедува пријатно чувство додека спиете. Внатрешноста на перницата е исполнета со полиестерски влакна кои нудат распоредување на тежината.
Перницата е идеална за спиење во сите позиции.
Сетот вклучува единечен јорган и една перница или дупли јорган со две перници.

Сите материјали од кои е направен Dual Color комплетот се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Clear

Дополнителни информации

Димензии cm
Димензии на перници

50 x 70

Состав

Материјал: 100% обоен полиестер;
Внатрешност: 100% полиестер

2 reviews for Dual Color комплет

 1. Rated 5 out of 5

  Merita

  Odlicen set

 2. Rated 5 out of 5

  Снежана

  Комплетите се одлични. Супер бои !
  Ви благодарам за прекрасната услуга!

Напишете рецезија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *