He & She Перници

ТОЈ и ТАА Памучни перници

Барате повисока потпора за вашиот врат и глава со нежен памучен допир на вашето лице додека спиете? – За вас имаме одличен предлог, тоа е нашата памучна перница. Перницата сјае со својот изглед. Нејзините карактеристики се исто така богати, најпрво навлаката од кој е изработена перницата е високо квалитетен памук, целта на овие перници е исто така збогатувањето на изгледот на вашата спална соба – затоа перниците се украсени со црвена ( за неа ) и сина ( за него ) лента на ивицата како нејзин препознатлив белег. Имате уникатна можност сами да ја одредите цврстината и висината на перницата со додавање или одземање на полнежот.

Навлаката на перницата е исполента со печени полиестерски влакна и истата има своја специфична форма на штеповање. Тоа придонесува многу за нејзиниот луксузен изглед.

Полнежот на памучната перница е направен од силиконски полиестерски волуменозни топчести влакна кои со својот голем волумен и слободно движење во пределот на перницата се приспособуваат за вашите потреби. Силиконските топчести полиестерски влакна кои не дозволуваат бактериите да се размножуваат. Полнежот на перницата изнесува 650грама.

Материјалите од кои е направена памучната перницата се со Oeko-Tex® сертификат, што гарантира дека нема да предизвикаат никакви алергии кај Вас и вашите најмили.

Перницата може да се пере на 40oC.

Овој производ во моментов не е на залиха.

Дополнителни информации

Димензии

Боја

,

Состав

Обвивка: 100% памук
Внатрешност: Топчиња од сликонски полиетерски влакна

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “He & She Перници”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *