Мемори канс класик перниче

349 ден

Бебешкото перниче  е специјално дизајнирано да обезбеди мирен сон во текот на ноќта на секое бебе. Се работи за уникатен концепт преку кој е создадена перница од  комбинацијата на ситен топчест полиестерски, анти алергенски полнеж и перфорирана мемори пена, така што перфорациите допуштаат слободна циркулација на воздухот низ самата перница. Надворешната навлака е изработена од 100% памук и истата има патент .

Бебешкото перниче е наменето за возраст од 6 месеци до 3 години.

Сите материјали од кои е изработено бебешкото перниче се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот е безбеден при употреба.

138 на залиха

Дополнителни информации

Димензии

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Мемори канс класик перниче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *