-13%

Канс Класик перница

790 ден 690 ден

Уникатниот облик на перницата овозможува совршена прилагодливост на главата и вратот без разлика на позицијата на спиење. Оригиналната патентирана технологија на перфорирана надворешна обвивка овозможува оптимален проток на воздух  и свежина во текот на ноќта. Перницата обезбедува совршена потпора благодарение на внатрешниот блок обвиткан со меки фибер влакна и мемори пена. Извонредната  навлака со “Cool sense” дизајн гарантира одржување на константна телесна температура во текот на спиењето.

Сите материјали од кои е изработена Канс Класик перница се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии и во директен контакт со човекова кожа не предизвикува алергии.

Нема на залиха

Дополнителни информации

Тежина 0.7 kg
Димензии 40 x 60 x 12cm
Состав

Навлака: Cool sense 100% полиестер
Внатрешност: Внатрешен блок обвиткан со мек слој од полиестерски влакна
Надворешност: Перфориран мемори блок

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Канс Класик перница”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *