Кристал Јорган

Дали барате соодветен јорган за есенскиот и зимскиот период? Нашиот бел микрофиберски јорган со високо ниво на полнеж е совршен за вас.

Материјалот од кој е изработен јорганот е 100% Полиестер со нежен допир за вашата кожа.

Полнежот на микрофиберскиот јорган е од полиестерски влакна со полнеж од 500 грама на метар квадратен.

Затворањето на јорганот е направено со истиот микрофиберски материјал кој е искористен за лицето и позадината на јорганот, што го збогатува неговиот изглед уште повеќе.

Идеален јорган кој ја регулира топлината на вашето тело во есенскиот и зимскиот период.

Јорганот може да се пере во машина на 40°C.

Материјалите од кои е направен Кристал јорганот се со Oeko-Tex® сертификат со кој се гарантира дека производот не содржи штетни хемикалии.

Овој производ во моментов не е на залиха.

Дополнителни информации

Боја

Состав

Материјал: 100% полиестер
Внатрешност: 100% полиестер

Димензии

, ,

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Бидете први кој ке направи рецезија за “Кристал Јорган”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *